Atsižvelgiant į gyventojų poreikius, Švenčionių rajono ligoninėje veikia du Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriai – Švenčionyse ir Pabradėje. Švenčionių skyriuje yra 26 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos bei 5 paliatyviosios slaugos lovos, Pabradės poskyryje – 20 slaugos ir palaikomojo gydymo lovų. Paslaugas teikia kvalifikuoti specialistai: vidaus ligų gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialinis darbuotojas. Skyriuje yra teikiamos stacionarinės pirminio lygio palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos po gydymosi namuose, kai ambulatorinė pagalba tampa neefektyvi, ir po gydymo stacionare, kai yra reikalingas palaikomasis gydymas ir slauga.
Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje yra visa būtina, moderni ir šiuolaikinė įranga. Čia teikiamos gydymo, slaugos, minimalios sveikatą atstatomosios procedūros (masažas, gydomoji mankšta). Taip pat teikiamos ir kitos sveikatos priežiūros paslaugos žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, esant nustatytai galutinei diagnozei, kai nebereikalingas papildomas ištyrimas ir yra netikslinga reabilitacija specializuotuose skyriuose. Gydimosi slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje laikotarpiu pacientams  nemokamos specialiesiems poreikiams skirtos išmokos - išmokos nuolatinei slaugai, nuolatinei priežiūrai (pagalbai) ir transporto išlaidų kompensacijos.
Į skyrių pacientai atvyksta turėdami bendrosios praktikos gydytojo ar stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų nukreipimą. Paciento buvimo stacionare trukmę lemia slaugos paslaugų poreikis, paciento būklė, ligos eiga ir sunkumas. Pagal nustatytą tvarką gydymo trukmė negali viršyti 120 dienų per kalendorinius metus. Tais atvejais, kai pacientas yra išnaudojęs 120 kalendorinių dienų per metus gulėjimo trukmės, skyriuje galima pasinaudoti mokamomis paslaugomis.

I-as slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviosios slaugos skyrius
Partizanų g. 4, Švenčionys (4 aukštas)
Skyriaus vedėja Vilė Pauliukevičienė
Vyresnioji slaugytoja Liudmila Vinciūnienė
Tel. (8-387) 524 57

II-as slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius
Upės g. 4 Pabradė
Atsakinga už skyriaus darbą gydytoja Asta Naginienė
Vyresnioji slaugytoja Astra Belevičienė
Tel. (8-387) 530 05

Pacientų lankymo laikas:

Darbo dienomis nuo 11 val. iki 13 val. ir nuo 16 val. iki 20 val.;

Poilsio dienomis nuo 10 val. iki 14 val. ir nuo 16 val. iki 20 val.

Joomla Template by Joomla51.com