2015 m. gruodžio 4 d., penktadienį, VšĮ. Švenčionių rajono ligoninėje viešėjo Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Nepaisant savo labai įtemptos dienotvarkės – tą dieną ministrė turėjo aplankyti ir Kauną, ir Ignaliną – ji rado laiko vizitui ir į mūsų ligoninę. Nors vizitas buvo suplanuotas vėlyvą pentadienio popietę, kai daugelis jau gyvena savaitgalio nuotaikomis, salė buvo sausakimša. Susitikti su ministre susirinko ne tik Švenčionių rajono ligoninės, bet ir PSPC darbuotojai, kuriems tikrai rūpi mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigų ateitis ir tolimesnės darbo perspektyvos.

Ministrė savo kalbą pradėjo džiugiomis naujienomis – ji tikrai neturi planų uždaryti bent vieną iš rajono sveikatos priežiūros įstaigų. Atvirkščiai, ministrė dosniai dalinosi kitų įstaigų patirtimi ir planais, kaip nepadarant skriaudos nei pacientams, nei darbuotojams, išlaviruoti tarp IV restruktūrizacijos etapo reikalavimų vykdymo. Ir Švenčionių rajono ligoninė, vadovaujama gerą ir teisingą ligoninės viziją numačiusio, didžiulę patirtį turinčio direktoriaus Tomo Saladžio, turi visus šansus tai padaryti. Žinoma, restruktūrizacija Švenčionių ligoninės neaplenks – teks mažinti lovų skaičių, pergalvoti teikiamų paslaugų nomenklatūrą. Tačiau šios permainos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumui įtakos neturės, mažės tik tų paslaugų skaičius, kurios nėra paklausios mūsų rajone, ir lovos didžiąją dalį laiko stovi tuščios. Numatomas slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pavaldumo keitimas irgi tik pagerintų šių paslaugų kokybę. Šio skyriaus pacientams taptų prieinamesnės kitų specialistų konsultacijos, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų atlikimas, nuolatinė profesionalios medikų komandos priežiūra.

O geriausia iš visų praneštų naujienų buvo ta, kad Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pabrėžė, kad ras lėšų skirti 200 tūkst. eurų naujo Geriatrijos skyriaus įrengimui. Taigi, galime planuoti, kad modernus, šiuolaikiškai įrengtas skyrius atvers savo duris senyvo amžiaus pacientams jau antroje 2016 m. pusėje.

Už nuotraukas, įamžinusias susitikimo akimirkas, dėkojame jų autorei – laikraščio „Žeimenos krantai“ redaktorei Galinai Romanovai.

Joomla Template by Joomla51.com