Gydytojas intensyviai mokosi lietuvių kalbos, tačiau dar su pacientais bendrauja rusų kalba. Atsiprašome mūsų pacientų dėl šio nepatogumo ir prašome jų supratingumo. Nekalbantiems rusų kalba taip pat nerimauti nereiktų – turime specialistų, kurie padės suprasti vieniems kitus. Pradėdamas darbą gydytojas Pavel Nesvit susitiko su Švenčionių rajono šeimos gydytojais, kurie padėjo gydytojui iš Ukrainos susipažinti su Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos pagrindiniais aspektais ir reikalavimais, aptarė glaudaus bendradarbiavimo ir tarpusavio pagalbos principus. Susitikimo metu taip pat buvo aptartos paslaugų priartinimo prie paciento galimybės. Fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugoms reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, tad bendradarbiavimas prasideda nuo šeimos gydytojo. Šeimos gydytojai informuos savo pacientus apie reabilitacijos procedūrų naudą, o gydytojas Pavel Nesvit konsultuos pacientus ir pagal poreikį skirs fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) procedūras. Fizinė medicina ir reabilitacija yra sudedamoji, nemedikamentinė gydymo dalis, kuri sergant įvairiomis ligomis, padeda pacientams po ligos grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sustiprinti sveikatą, pagreitinti daugelio ligų sveikimo procesą, atstatyti organizmą po traumų ir/ar operacijų (pvz. sąnarių protezavimo, kraujagyslių operacijų, kaulų lūžimų ir kt.), persirgto insulto, infarkto. Tad jei turite panašių nusiskundimų ir poreikių – kreipkitės siuntimo į savo šeimos gydytoją.

IMG 20220927 091739

Profesionali Švenčionių rajono ligoninės medikų komanda. Iš kairės į dešinę: masažuotoja Daiva Šanturovienė, slaugytoja Olia Voitechovičienė, kineziterapeutė Ana Lukoševičienė, ergoterapeutė Natalija Lipinskienė, masažuotoja Anželika Prašmutienė.

Švenčionių ligoninėje teikiamos tik pirminės reabilitacijos paslaugos. Tai kineziterapija, ergoterapija, fizioterapija, gydomasis masažas. Kineziterapija - gydymas judesiu - yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Ergoterapija - gydymas tikslinga veikla: lavinami kasdieniniai apsitarnavimo ir buitiniai įgūdžiai, darbiniai įgūdžiai, laisvalaikio veikla, kognityvinės funkcijos. Fizioterapijos procedūros - fizikinių veiksnių (elektromagnetinio lauko ir bangų, šviesos, šilumos ir kt.) naudojimas gydymui. Gydytojas, įvertinęs paciento būklę, parenka tinkančią pacientui individualią reabilitacijos priemonių programą, stebi jos efektyvumą, esant reikalui koreguoja. Visos procedūros yra labai paklausios, todėl kai kurių iš jų gali tekti palaukti kelias savaites.
Turime suformuotą patyrusių, profesionalių specialistų komandą, kuri teiks visapusiškas gydymo ir reabilitacijos procedūras: med. slaugytojai reabilitacijai, kineziterapeutai, masažuotojai, ergoterapeutai. Sėkmingam reabilitacijos taikymui ne retai būtinas glaudus FMR ir sporto medicinos gydytojo bendradarbiavimas su ortopedais-traumatologais, neurologais, kardiologais, chirurgais. Visų šių specialistų konsultacijas galime suteikti Švenčionių rajono ligoninėje.

20221108 150656

Gydytojo susitikimas VšĮ Švenčionių rajono PSP centre su šeimos gydytojais. Nuotraukoje iš kairės į dešinę šeimos gydytojos Irena Zabelienė, Saulutė Juodakienė, Audra Daktariūnaitė (direktoriaus pavaduotoja, šeimos gydytoja), gyd. Reabilitologas P. Nesvit ir VšĮ Švenčionių rajono PSPC direktorė ir l.e. p. VšĮ Švenčionių rajono ligoninės direktorė Edita Urbanienė.

Tobulėja ir slaugos bei palaikomojo gydymo paslaugos. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje taip pat dirba jauna specialistė, gydytoja kilusi iš Švenčionių krašto – Kotryna Druteikaitė. Kartu su ja dirba patyrusi gydytoja, skyriaus vedėja Vilė Pauliukevičienė. Sudaryta puiki patyrusių ir jaunų medikų komanda galės aptarnauti daugiau pacientų, dažnesnės gydytojų vizitacijos gerins pacientų sveikimą ir tolimesnės slaugos procesą. Slaugos skyriuje yra laisvų lovų, todėl prašome konsultuotis su savo šeimos gydytojais dėl siuntimų slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose, esant tokių paslaugų poreikiui. Primename, kad valstybės lėšomis pacientai gali būti gydomi slaugos skyriuose iki 120 per metus.

IMG 20221108 143940

Bendrosios praktikos slaugytoja Inesa Tiukša prie ypatingą paklausą turinčių magnetoterapijos ir kompresinės terapijos aparatų.

Joomla Template by Joomla51.com