Balandžio 27-ąją šalies medicinos darbuotojai mini savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. Nors šios dienos paminėjimo ištakos siekia beveik šimtmetį – 1918-uosius metus, oficialiai ji įteisinta tik 2004-aisiais. Lietuvos medicinos darbuotojų šventė skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams bei visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui.
Balandžio 27-oji pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną 1918 metas Lietuvos valstybės Tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Kaip teigiama istoriniuose dokumentuose, Garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi.
Įvairiose pasaulio šalyse medicinos darbuotojų profesijai skirta diena švenčiama skirtingu metu ir remiasi skirtinga istorija. Jungtinėse Amerikos Valstijose gydytojo diena pirmą kartą paminėta Džordžijoje 1932 m. kovo 30 d. Šią dieną gydytojai gauna atvirukų, taip pat lankomi mirusių gydytojų kapai. Raudoni gvazdikai JAV laikomi Gydytojų dienos simboliu. Kovo 30-oji JAV pasirinkta todėl, kad šią dieną pirmą kartą atlikta operacija bendrinėje nejautroje – 1842 m. šią dieną Crawford W. Long operavo pacientą, kakle turintį naviką ir anestezijai panaudojo eterį. Pacientas vėliau teigė, kad operacijos metu nieko nejautė.
Su profesine švente Švenčionių rajono ligoninės darbuotojus pasveikinti atvyko Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius. Ligoninės direktoriaus Antano Lašinsko ir slaugos administratorės Rasos Makaveckienės lydymas jis aplankė visus ligoninės skyrius. Dėkodamas už atsakingą ir itin svarbų Lietuvos visuomenei darbą bei pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes, Rimantas Klipčius įteikė kiekvieno ligoninės skyriaus ir padalinio medicinos darbuotojams lietuviško tradicinio švenčių stalo puošmeną – šakotį. „Lai Jūsų kasdienybė būna kupina nuoširdžių pacientų padėkų“ – palinkėjo darbuotojams ligoninės direktorius Antanas Lašinskas.