COVID-19 liga persirgę arba nuo jos pilnai paskiepyti gyventojai gali aplankyti ligoninėje gulinčius artimuosius. Pacientų lankymui reikės gauti leidimą, o atvykus pateikti reikiamus dokumentus bei laikytis įstaigoje nustatytos pacientų lankymo tvarkos. Su pacientų lankymo tvarka Švenčionių rajono ligoninėje galima susipažinti čia.

Lankymas vykdomas, užtikrinant žmonių srautų reguliavimą, dėvint asmens apsaugos priemones ir laikantis privalomų infekcijų kontrolės reikalavimų. Švenčionių rajono ligoninėje leidimą lankymui gauti ir lankymo laiką suderinti galima klinikinių skyrių telefonais:

Pacientus lankyti vienu metu gali tik vienas asmuo. Įėjimas lankymui pro Konsultacinę polikliniką, kur lankantiems asmenims bus matuojama temperatūra, budinti slaugytoja prižiūrės infekcijų kontrolės reikalavimų vykdymą (vienkartinių medicininių kaukių ar respiratorių dėvėjimas, rankų dezinfekcija).

Atėjęs aplankyti paciento gyventojas turės parodyti dokumentą, patvirtinantį, kad jis buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 arba persirgo šia liga per pastarąsias 180 dienų. Tai gali būti atspausdintas arba elektroniniu formatu pateiktas išrašas ar tiesiogiai prisijungus prie e. sveikatos sistemos parodytas reikiamas dokumentas arba gydymo įstaigos išduotas atitinkamas išrašas popieriniu ar skaitmeniniu formatu. Dokumentai nebus renkami, saugomi, ar kitaip tvarkomi, jie pateikiami tik peržiūrėjimui.

Kitiems asmenims lankyti pacientus karantino sąlygomis neleidžiama, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir pacientų iki 14 metų lankymą. Tokiais atvejais taip pat reikalingas gydymo įstaigos vadovo arba gydančio gydytojo leidimas.

Asmenys, neturintys teisės lankyti savo artimųjų besigydančių ligoninėje, gali perduoti daiktus.

Pacientui galima perduoti:

• Svarbiausias asmens higienos priemones (muilą, dantų šepetėlį, dantų pastą, šukas, skutimosi priemones, šampūną ir pan.);
  • Sauskelnes, įklotus (esant papildomam poreikiui);
  • Medikamentus, kurie yra nesusiję su pagrindine liga, gydoma gulėjimo stacionare metu;
  • Geriamą vandenį;
  • Trūkstamą pageidaujamą aprangą;
  • Skaitinius (knygą, žurnalą ar pan.).

Rekomenduojama nenešti:

• Gėlių;
  • Greitai gendančių maisto produktų (vaisių, uogų, daržovių, pieno produktų, konditerinių kreminių gaminių, virtų dešrų, salotų ir pan.).

Draudžiama perduoti:

• Alkoholinius gėrimus;