Nuo 2020 m. spalio 6 dienos vėl galima lankyti pacientus VšĮ Švenčionių rajono ligoninėje. Tačiau prieš atvykstant lankyti savo artimųjų, prašome susipažinti su Pacientų lankymo Viešojoje įstaigoje Švenčionių rajono ligoninėje taisyklėmis (PDF) ir griežtai jų laikytis. COVID-19 pandemijos laiku pacientų lankymas yra ribojamas. Lankytojai įleidžiami tik iš anksto suderinus lankymo laiką su skyriaus darbą organizuojančiu gydytoju arba budinčiu gydytoju kitai dienai. Užsiregistruoti lankymui galite šiais telefonais:

I aukštas Vaikų ligų skyrius 8 387 521 85
III aukštas Chirurgijos – traumatologijos – ginekologijos skyrius 8 387 514 34
IV aukštas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius 8 387 524 57
V aukštas Vidaus ligų – geriatrijos (terapijos) skyrius 8 387 515 69

Pacientus lankyti leidžiama tik nuo 15 val. iki 16 val. kai neatliekamos medicininės procedūros, o pats pacientas sutinka su lankytojais bendrauti. Lankymo trukmė iki 15 min. Pacientai gali būti lankomi ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę. Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, išskyrus atvejus, kai lankomi ypatingai sunkios sveikatos būklės pacientai, vaikai iki 14 metų ar iškyla labai svarbių nenumatytų aplinkybių. Lankytojai ir jų lankomi pacientai, o taip pat ir kiti daugiavietėje palatoje esantys pacientai lankymo metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), išskyrus atvejus, kai jų neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų šios paslaugos teikimo metu. Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (kaukių, respiratorių) leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (kaukių, respiratorių) dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
Lankytojų registravimas vykdomas skyriuose žurnaluose tvarkant šiuos asmens duomenis: lankytojo vardas, pavardė, telefono ryšio numeris, nuolatinės gyvenamosios vietos informacija (gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris, miestas), lankymo data, laikas, lankomo paciento vardas, pavardė. Duomenys tvarkomi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais, neatlygintinai teikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinio epidemiologinės diagnostikos tikslais ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, gavus prašymą. Duomenys saugomi 21 dieną nuo paciento lankymo dienos, po to iš karto sunaikinami.
Lankytojai, kurių kūno temperatūra lygi ar viršija 37,3℃, turi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) arba jiems yra taikoma izoliacija yra neįleidžiami.
Prieš įeidami į skyrių ir išeidami iš jo lankytojai turi dezinfekuoti rankas.