Balandžio 14 d. Švenčionių rajono ligoninėje darbą pradėjo karščiavimo klinika Karščiavimo klinika – tai ambulatorinės paslaugos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems 18-60 metų pacientams. Čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Todėl pirmiausia pacientas, turintis kvėpavimo sutrikimų, paaukštintą temperatūrą ar kitų simptomų, pirmiausia telefonu kreipiasi į savo šeimos gydytoją, Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priima sprendimą, ar jį reikia nukreipti į karščiavimo kliniką. Juk karščiavimas nebūtinai COVID-19 požymis. Jei šeimos gydytojui nepavyks nustatyti kitos karščiavimo priežasties, tik tuomet pacientas bus nukreipiamas į karščiavimo kliniką. Reikia atkreipti dėmesį, kad tie, kam pasireiškia lengvi peršalimo simptomai, neturėtų būti siunčiami į šitą kliniką. Tokiu atveju žmonės gydosi namuose arba gali būti siunčiami į mobilųjį punktą išsitirti. Į šitą kliniką siunčiami sunkiau sergantieji, kai šeimos gydytojams kyla įtarimų, kad reikalinga išsamesnė apžiūra. Prastai pasijutę vyresni kaip 60 metų gyventojai turi skambinti šeimos gydytojui, o jo ne darbo valandomis – greitajai medicinos pagalbai.

Ką daryti pacientui nukreiptam į karščiavimo kliniką

Pacientui siuntimas į Karščiavimo kliniką užpildomas elektroniniu būdu. Tuomet pacientui reikia palaukti, kol su juo susisieks klinikos koordinatorius, suderins vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus. Vykti į karščiavimo kliniką viešuoju transportu, taksi, ar prašyti, kad pavėžėtų kaimynas negalima. Jei nėra galimybės atvykti savo transportu, Švenčionių rajono savivaldybė pasirengusi užtikrinti transportavimo klausimus. Klinikos koordinatorius taip pat paaiškins šios paslaugos gavimo detales. Transportavimo paslaugos yra nemokamos.

Ką daryti atvykus į karščiavimo kliniką

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Kokias paslaugas galima gauti karščiavimo klinikoje

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas. Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias sergančiuosius koronavirusine infekcija.

Ar bus užtikrintas pacientų ir medikų saugumas

Karščiavimo klinikai skirtos patalpos visiškai atskirtos, kad virusas nebūtų pernešamas tiek medikams, tiek kituose ligoninės skyriuose gydomiems asmenims. Medicinos darbuotojai bus aprūpinti visomis apsauginėmis priemonėmis, apmokyti, kaip jas teisingai užsidėti ir nusiimti. Viena darbo komanda nepertraukiamai dirbs 4 valandas. Prašome ir būsimųjų pacientų būti kantriais, atidžiai ir kruopščiai vykdyti medikų nurodymus. Tik saugodami vieni kitus, laikydamiesi saugių atstumų, vengdami tiesioginių kontaktų, naudodami apsaugos priemones, laikydamiesi higienos reikalavimų galėsime įveikti šį virusą ir kuo greičiau sugrįžti prie įprastinio gyvenimo.

Joomla Template by Joomla51.com