Kovo 7 d. surengtas atnaujinto Švenčionių rajono ligoninės Geriatrijos ir vidaus ligų skyriaus atidarymas. Atidarymo juostą perkirpo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius ir Švenčionių ligoninės direktorius Antanas Lašinskas.
Atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Seimo nariai Zbignev Jedinskij, Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis, tarybos nariai Janina Deveikienė, Jolanta Jurkuvėnienė, Rimas Klipčius, Vida Rastenienė, Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Vytautas Vaitkevičius, ankstesnis Švenčionių rajono ligoninės vadovas Gintaras Žandaravičius, medikai.
„Švenčionių rajono savivaldybė sėkmingai užbaigė valstybės investicijų programos (VIP) finansuojamą projektą – modernizavo penktąjį ligoninės aukštą ir įsteigė Geriatrijos ir vidaus ligų skyrių“, – džiaugėsi meras. „Šiandien atidarome naują skyrių, kuris mūsų rajono gyventojams yra labai reikalingas: juk geriatrai rūpinasi senstančių žmonių sveikatos gerinimu ir išsaugojimu, vyresnių žmonių ligų gydymu. Esu dėkingas visiems, prisidėjusiems prie šio skyriaus atsiradimo“, – kalbėjo rajono vadovas.
Kalbėdamas apie darbą pradėjusį skyrių, ministras Aurelijus Veryga akcentavo, kad geriatrija – tai pažengusių visuomenių specializacija. „Mūsų visuomenė sensta ir jai reikia vis daugiau tokio tipo paslaugų. Švenčionių rajone jos priartėjo prie vietos gyventojų, tapo labiau prieinamos“, – sakė ministras.
Penktame ligoninės aukšte, kuriame įsikūrė skyrius, atliktas kapitalinis remontas, patalpos pritaikytos gerontologijai ir reabilitacijai. Valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis atlikti darbai, kurių vertė perkopia 880 tūkst. eurų. Įrengtos šiuolaikiškos ir šviesios palatos, sanitariniai mazgai, medicinos personalo patalpos, pakeistas keleivinis liftas. Įsigytos medicininės įrangos (reabilitacinių funkcinių lovų, procedūrinių staliukų, vežimėlių ligonių pervežimui, mobilių vonių-vežimėlių, dezinfekavimo įrenginių, elektrokardiografų, deguonies koncentratorių, bifazinio defibriliatoriaus su monitorium) vertė – beveik 180 tūkst. eurų.
Sveikatos apsaugos ministras tądien ne tik atidarė Geriatrijos ir vidaus ligų skyrių, bet ir bendravo su ligoninėje bei poliklinikose dirbančiais medikais. Daugiausiai medikų bendruomenėje diskutuota apie e-sveikatos projekto įgyvendinimą ir vaistų kompensavimo tvarką.

Švenčionių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos.