Artėjant šaltajam sezonui dauguma tėvų ima baimintis dėl dažnai liūdnai besibaigiančios meningokokinės infekcijos. Norėtume priminti, kad šiuo metu yra galimybė (mokamai ir kai kurių amžiaus grupių vaikams nemokamai) užkirsti kelią šiai ligai arba skiepijant palengvinti ligos eigą ir jos baigtį.
Kaskart norisi priminti tėvams, kad dažni parašymai socialiniuose tinkluose – ne visiškai pagrįsti nuogąstavimai, pavienių žmonių (dažnai ne specialistų) nuomonės, todėl visais rūpimais sveikatos klausimais geriausia pasitarti su šeimos, vaikų gydytojais ar bendrosios praktikos slaugytojomis. Žiniasklaida dažnai ir išsamiai viešina meningokokinės infekcijos atvejus. Susidaro įspūdis, kad daugiausiai tėvai baiminasi dėl meningokokinės infekcijos, kuri yra išties klastinga ir pavojinga liga, dažnai turinti liūdnas pasekmes. Reikia nepamiršti ir žinoti, kad šiandien pasitaiko daugybė ligų, kurios gali būti tiek pat pavojingos vaikams.

Neapkraunant tėvelių nereikalinga informacija, norėtųsi priminti, kuomet būtina kreiptis į specialistus:
– Vaikui susirgus būtina stebėti bendrą vaiko būklę ir nesant temperatūros sunerimti, kuomet vaikas vangus, negeria skysčių, dejuoja, nesidomi aplinka (jei iki ligos to nestebėta).
– Vaikas vemia, viduriuoja (kuo mažesnis vaikas, tuo didesnis pavojus) dėl skysčių ir elektrolitų netekimo.
– Vaikas karščiuoja (>38,5℃), bet galūnės vėsios, temperatūra nekrenta, duodant medikamentus nuo karščiavimo. Dažnai susiduriame, kad tėvai ne visada sugeba tiksliai sumatuoti temperatūrą termometru arba medikamentų dozės būna netikslios (vaistai turi būti skiriami pagal svorį, o ne pagal amžių).
– Ant kūno atsiranda bėrimai (ypač esant temperatūrai ar kartu blogėjant bendrai vaiko būklei).
– Pasikeitęs vaiko elgesys, koordinacija gali būti tiek uždegiminių smegenų ligų, tiek traumų ar apsinuodijimų priežastis. Atminkite, kad bet kuri infekcija (net virusinė) priklausomai nuo žmogaus imuninės sistemos gali skirtingai komplikuotis. Svarbu laiku pastebėti ir užkirsti kelią komplikacijoms.

Mieli tėveliai, Jūsų didžiausias noras ir rūpestis užauginti sveikus vaikus. Tad kiek įmanoma stenkitės juos grūdinti, sveikai maitinti, pastebėti ligos požymius ir kreiptis į specialistus. Savo ruožtu mes visada stengsimės Jums padėti.
Niekas neteikia tiek džiaugsmo gyvenime, kiek augantys sveiki ir linksmi vaikai.

Joomla Template by Joomla51.com