Priėmimo – skubios pagalbos skyrius dirba visą parą.

Priėmimo skyriuje visą parą budi bendrosios praktikos slaugytojos, dienos metu planine tvarka, pateikus siuntimą iš šeimos gydytojo, pacientai hospitalizuojami į vidaus ligų, chirurgijos – traumatologijos, ginekologijos – nėštumo patologijos, vaikų ligų skyrius.

Esant būtinosios pagalbos atvejams, pacientus konsultuoja gydytojai pagal susirgimo profilį (chirurgas, traumatologas, pediatras, ginekologas, vidaus ligų gydytojas).

Esant sunkiai, gyvybei gręsiančiai būklei, pacientai hospitalizuojami į reanimacijos – intensyvios terapijos skyrių.

Informuojame, kad dienos metu (išskyrus išeigines ir švenčių dienas) pacientams, kurie neturi siuntimo gydymui ar konsultavimui, ir nesant būtinosios pagalbos atvejui, teks susimokėti už jiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas pagal nustatytą kainyną. Būtinosios pagalbos teikimo tvarką bei jai priskiriamų būklių sąrašą rasite čia.

Priėmimo skyriuje teikiama pacientų stebėjimo paslauga – tai asmens sveikatos priežiūros paslauga, atliekant reikiamus tyrimo ir (ar) gydymo veiksmus bei stebint paciento būklę ne trumpiau nei 4 val. ir ne ilgiau nei 24 val. Jei suteikus stebėjimo paslaugą, paciento būklė nepagerėja, jis gali būti hospitalizuotas į ligoninės skyrius pagal susirgimo profilį.

Stebėjimo paslauga teikiama pacientui, jei:

1. Po paciento apžiūros Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje nėra galimybės tiksliai įvertinti jo sveikatos būklės;
2. Gali kilti pavojus paciento sveikatai ar gyvybei, jei atlikus tyrimo ir (ar)gydymo veiksmus Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje jis iš karto būtų išleistas iš ligoninės;
3. Suteikus būtinąją pagalbą neįmanoma užtikrinti saugaus paciento transportavimo.

Paslauga apmokama iš PSPF lėšų (soc. draustiems pacientams), siuntimas iš PSPC neprivalomas.

Primename, kad šiuo metu ligoninėje ištįsą parą nebudi siauros specializacijos gydytojai (LOR, okulistas, stomatologas ir kiti). Iškilus problemoms, kai būtina skubi tokių gydytojų konsultacija, prašome kreiptis į kitas įstaigas. Skubi burnos chirurgijos pagalba teikiama Žalgirio klinikoje, skubių akių bei LOR susirgimų atvejais  – Santariškių klinikose.

Planinius gydytojų konsultantų darbo laikus rasite čia.

Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje gali būti atliekamos ir mokamos paslaugos - pacientams pageidaujant ir nesant priešparodymų jas atlikti.