Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ragina pacientus bei sveikatos priežiūros darbuotojus pranešti apie įvairius pastebėtus nusižengimus sveikatos priežiūros įstaigose, naudojantis saugia elektronine sistema. Pažeidimas –  galimai rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas, tarnybinis nusižengimas ar darbo pareigų pažeidimas, šiurkštus etikos normų pažeidimas ar kitas pažeidimas, kuriuo pažeidžiamos asmens, visuomenės, valstybės teisės ir teisėti interesai. Ministerijos interneto svetainėje įdiegta pranešimams teikti skirta programinė įranga, pasiekiama 24 valandas per parą adresu https://sam.lrv.lt/lt/pranesk. Pranešimai saugioje sistemoje gali būti teikiami nurodant pranešėjo duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą, telefono numerį, el. paštą, adresą) arba anonimiškai. Prie pranešimo pranešėjas gali pridėti dokumentą (-us), nuotrauką (-as), vaizdo medžiagą, garso įrašą.

Nelikite abejingi pastebėję nusižengimus VšĮ Švenčionių rajono ligoninėje ar kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje, padėkite kartu gerinti sveikatos priežiūros ir pacientų aptarnavimo kokybę.