Praėjusių metų lapkričio mėnesį Viešojoje įstaigoje Švenčionių rajono ligoninė svečiavosi Maltos ordino pagalbos tarnybos Švenčionėlių maltiečių partneriai iš Vokietijos Drensteinfurt miesto. Atvykę maltiečiai susipažino su ligonine, įvertino pacientų slaugymo sąlygas joje. Nors ligoninė nuolat ieško lėšų turimam inventoriui atnaujinti, tačiau šių visuomet būna per mažai. O norisi ne tik teikti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir užtikrinti geras sąlygas pacientams. Ligoninėje šiuo metu yra 117 lovų stacionariniams pacientams, be to teikiamos stebėjimo bei dienos stacionaro paslaugos. Todėl turimo inventoriaus atnaujinimui reiktų tikrai ne vieno tūkstančio eurų. Ir tai daryti reikėjo, nes dauguma ligoninės lovų buvo jau senos, nepatogios.

Maltos ordino pagalbos tarnybos senjorų programų vadovė Gražina Semėnienė, kuri prisipažino jaučianti sentimentus mūsų įstaigai, bei Švenčionėlių grupės vadovė Aldona Garlienė suorganizavo paramą ligoninei. „Labai džiaugiuosi galėdama padėti Jūsų organizacijai ir tikiuosi, kad su meile dovanotose lovose ligoniai sveiks greičiau“, - sakė Gražina Semėnienė. O ligoninės kolektyvas negali atsidžiaugti ligoninę jau pasiekusia paramos siunta. Funkcinės lovos, čiužiniai, spintelės, spintos, pagalvės, antklodės VšĮ Švenčionių rajono ligoninei tapo neįkainojama dovana. Neįkainojama ne todėl, kad sunku paskaičiuoti jos materialinę vertę, o dėl jos savalaikiškumo ir svarbumo. Juk tai ne tik brangus inventorius, o kartu ir rūpestis mūsų pacientais, parodyta meilė ir atjauta sergančiam žmogui. Kokybiška lova, patogus čiužinys itin svarbu slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose besigydantiems ligoniams, juk jiems tenka praleisti lovose labai daug laiko. Elektra valdoma funkcinė lova, patogus staliukas šalia jos ir kokybiška patalynė padės užtikrinti daugiau komforto. Žmogus galės lengviau atsigulti, pritaikyti pozą, medicinos personalui patogiau jį slaugyti, paversti, kad nesusidarytų pragulos, nebūtų raumenų tempimų. Būtinybė gydytis ligonėje daugeliui sukelia stresą ir nemalonius įspūdžius. Tad verta tikėtis, kad maltiečių parūpinta parama iš Drensteinfurto padės sušvelninti šiuos nemalonius įspūdžius ir padarys paciento buvimą ligonėje ir jo sveikimo procesą patogesniu ir jaukesniu.
Tikimės, kad gautą paramą ligoninė naudos ne kelis, ir netgi ne kelioliką metų, vertindama ne tik lovos funkcionalumą ir patvarumą, bet ir geru žodžiu minėdama maltiečius. Sakoma, kad gerumo nepaliesi, jį galima tik pajusti ir padovanoti kitam žmogui. Tad dalinamės šia gera žinia su visais rajono gyventojais, mūsų esamais ir būsimais pacientais bei jų artimaisiais. Juk svarbu, kad ne tik ligoninės personalas žinotų, kieno dėka paciento buvimas ligoninėje tampa komfortabilesniu. Visų ligoninės medikų bei mūsų pacientų vardu nuoširdžiai sakome ačiū Maltos ordino pagalbos tarnybai  ir jų partneriams iš Vokietijos Drensteinfurt miesto.